Strona główna » EKO-edukacja » Nasza działalność
Konkurs na kropelkę wody rozstrzygnięty Drukuj
wtorek, 10 kwietnia 2018 09:18

   W piątek 6 kwietnia ogłoszone zostały wyniki konkursu na formę przestrzenną kropli wody zorganizowanego z okazji Światowego Dnia Wody przez MPGK w Chełmie. Do siedziby spółki wpłynęło 66 prac. Nagrody zostały wręczone w dwóch kategoriach wiekowych: dla dzieci w wieku przedszkolnym i dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Część prac otrzymało wyróżnienie. Nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy konkursu otrzymali zaproszenie na uroczyste wręczenie nagród i dyplomów. Dzieci miały okazję, żeby obejrzeć wystawę wszystkich złożonych prac, a także żeby zrobić pamiątkowe zdjęcie z MPGK-owską kropelką wody. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu oraz galerią zdjęć z uroczystości.

Rozstrzygnięcie konkursu "Kropelka wody"

Foto galeria
 
Spotkanie z mieszkańcami na deptaku Drukuj
czwartek, 29 marca 2018 06:15

   W sobotę 24 marca kolejny raz zorganizowaliśmy stoisko promocyjne dla mieszkańców miasta. Tym razem okazją był przypadający dwa dni wcześniej Światowy Dzień Wody. Informowaliśmy  o walorach naszej wody z chełmskich wodociągów, ale nie tylko. Rozmawialiśmy również o zmianie systemu segregacji odpadów komunalnych w naszym mieście, który wszedł w życie od stycznia 2018 r. Pojawiła się również MPGK-wska kropelka, z którą każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Foto galeria
 
Chełmskie Dni Wody Drukuj
czwartek, 29 marca 2018 05:52

    22 marca przypada Światowy Dzień Wody. Z tej okazji zorganizowaliśmy Chełmski Tydzień Wody. Spotkaliśmy się z przedszkolakami i uczniami szkoły podstawowej. Pracownicy MPGK zorganizowali zajęcia na temat wody w Przedszkolu RAZEM oraz w Chełmskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Zachodniej dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7. Wspólnie z dziećmi eksperymentowaliśmy z chełmską wodą i poznawaliśmy właściwości naszej kranówki. Dodatkowo MPGK-owska kropelka spotkała się z maluchami w bibliotece przy ul. Partyzantów. Rozmawiała o tym, że można pić wodę z kranu, ponieważ chełmska woda jest bogata w minerały. Na koniec odbył się seans filmowy, podczas którego dzieci obejrzały bajkę "Mały Książę".

 
Nauka nowych zasad segregacji odpadów Drukuj
piątek, 23 marca 2018 09:04

   Rozpoczęliśmy cykl zajęć na temat nowej segregacji odpadów komunalnych. W poniedziałek 19 marca spotkaliśmy się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Chełmie. Dzieci uczyły się gdzie należy wrzucać poszczególne śmieci. Dowiedziały się również co to są odpady problematyczne  i dlaczego muszą znaleźć się w PSZOK-u.

 
Światowy Dzień Wody 2018 - Konkurs Drukuj
wtorek, 20 marca 2018 11:08

   MPGK Sp. z o.o. ogłasza konkurs pod nazwą "Kropelka Wody" skierowany do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Przedmiotem konkursu jest wykonanie przestrzennej formy kropelki wody dowolną techniką. Termin wykonania i dostarczenia pracy upływa w dniu 4.04.2018 roku. Na zwycięzców czekają nagrody. Wszelkie szczegółowe informację dotyczące konkursu zawiera regulamin konkursu.

Regulamin konkursu

 Karta zgłoszenia uczestnika do konkursu "Kropelka wody"

 
« pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia »

Strona 1 z 8