Strona główna
Nasza działalność


Konkurs na projekt naklejki rozstrzygnięty Drukuj
wtorek, 09 kwietnia 2019 12:42

   W dniu 5 kwietnia w Chełmskiej Bibliotece Publicznej w ramach akcji Czysty Chełm odbyło się podsumowanie konkursu na projekt naklejki na nową śmieciarkę MPGK. Konkurs był skierowany do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych w Chełmie i jego celem było stworzenie rysunku, który zachęciłby do segregowania odpadów komunalnych. W wyznaczonym terminie wpłynęły 43 prace. Decyzją komisji konkursowej zwyciężyła Klaudia Guz ze Szkoły Podstawowej nr 7. Drugie miejsce zajął Jakub Świadysz ze Szkoły Podstawowej nr 1, a trzecią lokatę – Martyna Dmuch ze Szkoły Podstawowej nr 11. Nagrody wręczyli pan Andrzej Kosiniec – Zastępca Prezydenta Miasta Chełm oraz pan Marcin Czarnecki – Prezes Zarządu MPGK
   Na koniec wszyscy uczestnicy konkursu mieli okazję podziwiać nową, kolorową śmieciarkę i zrobić pamiątkowe zdjęcie. 

Protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej

Foto galeria
 
Akcja Czysty Chełm Drukuj
wtorek, 09 kwietnia 2019 12:21

   W ostatnim tygodniu braliśmy udział w miejskiej akcji zorganizowanej z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Ziemi. Akcja nosiła nazwę „Czysty Chełm”. W ramach tego dzieci z chełmskich placówek oświatowych zbierały i segregowały odpady, które MPGK następnie odbierało ze zgłoszonych miejsc. Szkoły, które zebrały najwięcej odpadów wygrywały wycieczkę na oczyszczalnię ścieków Bieławin i ujęcie wody Trubaków połączone z ogniskiem. Odbyły się również ekologiczne pogadanki połączone z projekcją bajki.
   Na zakończenie akcji w sobotę 6 kwietnia odbył się eko – piknik podczas, którego pracownicy spółki mieli kolejny raz okazje spotkać się z mieszkańcami. Były gry, zabawy, konkursy z nagrodami dla najmłodszych oraz oczywiście Pan Śmietnik. 

Foto galeria
 
Śmieciarka u Chełmskich Niedźwiadków Drukuj
wtorek, 09 kwietnia 2019 12:09

   W ramach miejskiej akcji Czysty Chełm pracownicy MPGK odwiedzili Żłobek Chełmskie Niedźwiadki. Dzieci miały okazje zobaczyć z bliska prawdziwą śmieciarkę oraz wysłuchać do czego taki samochód służy oraz dlaczego należy wrzucać śmieci do śmietnika.

 

 
Zaprojektuj naklejkę na nową śmieciarkę i wygraj fantastyczne nagrody Drukuj
czwartek, 17 stycznia 2019 16:35

wywrotka mal   To już kolejny konkurs organizowany przez MPGK. Tym razem zapraszamy uczniów klas 4-8 szkół podstawowych do przygotowania projektu naklejki promującej segregację odpadów. Po rozstrzygnięciu konkursu naklejka zostanie umieszczona na najnowszej śmieciarce MPGK . Prace można składać w siedzibie MPGK do dnia 28.02.2019 r. do godziny 14.00 (pokój nr 22). Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.

Szczegóły regulaminu konkursu wraz z załącznikami

 
Prelekcja w Warsztacie Terapii Zajęciowej Drukuj
środa, 03 października 2018 10:28

   W dniu 2 października o właściwej segregacji odpadów, ich przetwarzaniu i wykorzystaniu w “drugim życiu” opowiadaliśmy w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Chełmie. Dziękujemy za miłe przyjęcie :)

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 10